Tablet için WhatsApp indir

Tablet-PC WhatsApp Uygulaması

Android, iOS ve Windows Phone işletim sistemli tüm akıllı telefonların vazgeçilmez uygulamalarından biri olan WhatsApp tamamen ücretsiz bir şekilde kullanılabiliyor. Arkadaşlarınızla konuşabilmenin en kolay yollarından biri de WhatsApp ile görüşmek olduğundan sizin de bir an önce bu uygulamayı edinmeniz gerekiyor. Hepinizin aklındaki ortak sorunun “Tablet’e WhatsApp Yüklenir mi?” olduğunu biliyorum. Cevabım ise evet. Bunun için yapmanız gereken adımları aşağıda sizlerle paylaşıyorum.

Belirtmeden geçmeyelim; aşağıdaki adımları eğer tabletinizde 3G desteği varsa yapmanıza gerek yoktur.

Android Tabletlere WhatsApp nasıl yüklenir?

Android cihazlar için çalışan bu özelliğin kullanımı için en başta Google Play Store uygulamasına giriyoruz. Daha sonra arama kısmına “WhatsApp” yazıp aratıyoruz. Uygulamamızın APK dosyasını yükle diyerek indiriyoruz. İndirme işleminden hemen sonra ise cihazımızın Ayarlar bölümüne giriyoruz. Buradan da Güvenlik, Cihaz Yönetimi içerisinde bulunan Bilinmeyen Kaynaklar seçeneğini işaretleyerek açıyoruz.

Önemli Uyarı: Cihazınıza WhatsApp’ı kurduktan sonra bu seçeneği tekrardan pasif ederek tabletinizin güvende kalmasını sağlayın. Aksi halde güvenlik riski oluşabilir.

İndirme ve ayar işlemlerinin bitiminden hemen sonra uygulamayı açıp giriş yapın. Size doğrulama kodu gönderecektir. Ancak bu doğrulama olamayacağından birkaç dakika içinde WhatsApp tarafından bir hata mesajı alacaksınız. Bunun yerine sesle doğrulama yöntemini size önererek giriş yapmanızı isteyecektir. Burada “Beni Ara” diyerek telefonunuzun aranmasını sağlayabilirsiniz. Bu şekilde gelen aramaya cevap verip doğrulama kodunu girdiğiniz anda artık uygulamanız aktif hale gelecektir.

İşlemlerimiz tamamen bu kadardı. Daha sonra sıkıntı olmadan tabletinizden WhatsApp hesabınıza giriş yapabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

iPhone WhatsApp Uygulaması

iOS (iPhone) için WhatsApp indir